Customer Support Specialist

Cerinte

  • Experienta anterioara pe un rol similar este un plus;
  • Aptitudini de comunicare și ascultare activă;
  • Abilități excelente de comunicare și prezentare, orientare catre client;
  • Abilitatea de a gestiona situatiile si de a le prioritiza în mod eficient;

Responsabilitati

  • Mentinerea legaturii cu clientii, telefonic si prin e-mail;
  • Rezolvarea situatiilor legate de produse sau servicii prin identificarea si determinarea cauzei problemei; selectarea și explicarea celei mai bune soluții; urmărirea rezolvarii situatiei;
  • Furnizarea de informații exacte, valide și complete utilizând metodele / instrumentele corecte.
  • Pregătirea rapoartelor despre produse sau servicii prin colectarea și analizarea informațiilor de la clienți;
  • Atingerea obiectivelor de echipa;

Beneficii

  • Acces gratuit la cursuri acreditate si certificate din diverse domenii/arii de interes/limbi straine;
  • Program flexibil;
  • Punct de lucru situat central, acces usor cu diferite mijloace de transport, din orice zona a orasului;
  • Mediu de lucru placut.

Your name, email and phone number are requested in order for us to receive your message and get back to you.