Specialist Prevenire Frauda

Cerinte

  • Orientare catre client si interes pentru siguranta oamenilor in mediul online, capacitate de a identifica nereguli;
  • Cunostinte foarte bune de folosire internet si tehnologie;
  • Atentie la detalii, fire analitica si organizata;
  • Abilitatea de a insista si de a nu se multumi usor cu prima explicatie;
  • Curiozitate, dorinta de a investiga si testa;
  • Capacitate de a lua decizii, rationament sanatos;
  • Atitudine pozitiva si orientare spre solutii;
  • Capacitate de a combina lucrul independent cu munca in echipa si rezultatele obtinute prin colaborare;
  • Experienta anterioara de Customer Support poate fi un avantaj;
  • Disponibilitate de a lucra si de acasa, 2 weekend-uri/luna (cu zile libere compensatorii in timpul saptamanii), respectiv in ture;
  • Studii superioare/in curs.

Responsabilitati

  • Prevenirea si stoparea situatiilor de frauda, abuzuri si alte scenarii cu impact negativ asupra increderii clientilor de buna credinta;
  • Identificarea comportamentelor si situatiilor cu risc ridicat pentru clientii companiei si actionarea rapida;
  • Raportarea situatiilor curente, sugestiilor si ariilor de imbunatatit in prevenirea si stoparea fraudelor (regulament, filtre, instrumente necesare);
  • Mentinerea si actualizarea continua a standardelor de siguranta;
  • Interesul constant pentru tendinte, scheme noi, verificari si testari ale pietei;
  • Colaborarea stransa cu echipele responsabile de calitatea continutului si suport clienti pentru a adapta experienta de vanzare si cumparare a clientilor, in functie de nevoile si asteptarile lor;
  • Implicarea in fluxul integral de rezolvare a unei situatii de frauda direct sau prin intermediul colegilor din departamentul de suport clienti.

Beneficii

  • Acces gratuit la cursuri acreditate si certificate din diverse domenii/arii de interes/limbi straine;
  • Program flexibil;
  • Punct de lucru situat central, acces usor cu diferite mijloace de transport, din orice zona a orasului;
  • Mediu de lucru placut.

Your name, email and phone number are requested in order for us to receive your message and get back to you.