Accounting Analyst with French

Cerinte
Abilitati contabile si analitice;
Raportare IFRS, inclusiv reconciliere între companii;
Minim 3-5 ani experiență relevantă în domeniul contabil financiar și raportare;
Absolvent al Academiei de Studii Economice, de preferință Finanțe/Contabilitate;
Limba engleza si franceza nivel avansat;
Nivel avansat de cunoștințe Excel.

Responsabilități
Contribuie la închiderea balanței de verificare si a conturilor lunare, reconcilieri si controale specifice;
Întocmeste reconciliarile lunare dintre companii, cu înregistrarea, încasarea și plata tuturor soldurilor intercompanii și intragrup;
Monitorizează pentru îmbunătățirea calității datelor și asigurarea ca înregistrările și ajustările contabile se fac ca parte a procesului contabil zilnic sau în perioada de raportare;
Întocmește pachetele de raportare lunara și/sau trimestriala (bilanț, profit și pierdere, în afara bilanțului și anexe);
Pregătește raportări consolidate periodice de grup;
Efectuează analize pentru propria zonă de responsabilitate, sprijină echipa de contabilitate și managerul pentru inițiative sau proiecte de îmbunătățire continuă.

    Numele dvs., adresa de e-mail și numărul de telefon sunt solicitate pentru ca noi să vă primim mesajul și să ne întoarcem la dvs.