Asistent Audit Financiar – Remote

În calitate de asistent audit financiar, vei lucra la diverse misiuni de audit în diferite sectoare industriale în care clientul nostru este recunoscut ca lider de piață, în special: servicii financiare, energie și utilități, petrol și gaze, telecomunicații, produse industriale, auto, retail și consumatori produse, imobiliare etc.

Responsabilitățile clientului dvs.
• Lucrând în echipă, veți interacționa cu clientul pentru a colecta toate datele / informațiile necesare, configurați și întreține fișiere de audit, pregăti clienți etc.
• Dezvoltă cunoștințe de lucru cu privire la obiectivele unui audit (de exemplu, cerințe legale și alte cerințe de reglementare, așteptările clienților și tipurile de rapoarte care urmează să fie redate), precum și abordarea planificată a auditului (inclusiv efectul slăbiciunilor în mediul de control și alte riscuri pentru domeniile auditului pe care le execută personal).
• Execută proceduri de audit, cum ar fi obținerea unei înțelegeri a proceselor de rutină a datelor, testarea controalelor și efectuarea procedurilor de fond.
• Pregătește comunicări scrise precum corespondența clientului, memorandumuri și alte documente de lucru care documentează procedurile de audit efectuate, constatările și rezultatele acestor proceduri.
• Lucrează sub supraveghere atentă. Instrucțiunile complete sunt furnizate și lucrările sunt revizuite pentru a verifica acuratețea și conformitatea cu procedurile și instrucțiunile necesare.
Responsabilitățile oamenilor tăi
• Atitudine pozitivă și demonstrează disponibilitatea de a învăța.
• Participă la discuții individuale și de grup mic cu alți membri ai echipei de angajament și personalul clientului.
• Interacționează cu personalul clientului și demonstrează angajamentul de a îmbunătăți continuu satisfacția clientului nostru.
• Demonstră munca în echipă cooperând cu personalul superior și cu alți angajați, schimbând informații, acceptând feedback constructiv și acceptând sarcini suplimentare atunci când este cazul.

Experienţă
• Absolvenți de la Finanțe / Economie / Contabilitate / Științe tehnice;
• Abilități excelente de comunicare scrisă și verbală în limba engleză;
• Este necesară experiența anterioară într-o poziție similară ori în contabilitate (2-4 ani)
• Competențe IT competente (Word, Excel, Power Point);
• Nivel ridicat de motivație și impuls pentru a începe o carieră în servicii profesionale.
Aptitudini
• Atitudine motivată de sine, pozitivă
• Dorinta de a invata
• Atenție la detalii, cu un angajament de înaltă calitate și precizie
• Dorința de a depăși așteptările
• Interes pentru diferitele domenii de asigurare

Beneficii

Certificări gratuite (ACCA, ACA), traininguri naționale și internaționale
Consiliere de top, mentorat
Cel mai integrat sistem global de cunoaștere
Comunitatea clienților noștri: peste 15 triburi pentru hobby-uri comune
Zile libere suplimentare atunci când sărbătorile legale sunt pe timpul weekend-ului
Acoperire medicală pentru dvs. și familia dumneavoastră
Biblioteca Bookster la birou și numeroase reduceri

Cine suntem noi:
Clientul nostru te sprijină în realizarea potențialului tau unic atât personal, cât și profesional. Aceștia îți oferă experiențe întinse și pline de satisfacții care te mențin motivat, lucrând într-o atmosferă de integritate și colaborând cu unele dintre cele mai de succes companii din lume. Și, deși te încurajează să îți asumi responsabilitatea personală pentru carieră, te susțin în dezvoltarea profesională în orice mod. Te bucuri de flexibilitatea de a dedica timp ceea ce contează pentru tine, atât la locul de muncă cât și  în viața personală. Clientul nostru permite să fii cine ești și să-ți exprime punctul de vedere, energia și entuziasmul, oriunde te-ai afla în lume. Așa faci diferența.
Asigurarea oferă organizațiilor și investitorilor lor încrederea că rezultatele pe care le raportează oferă o imagine fidelă și corectă a afacerii lor. Ca profesionist în asigurări la clientul nostru, vei lucra într-un mediu performant și incluziv, care vă oferă oportunități excelente de a dezvolta o carieră interesantă și satisfăcătoare, oriunde vă aflați în lume. Vei lucra în echipe multidisciplinare pentru a face față problemelor complexe și a rezolva provocările companiilor de top. Te vor sprijini în dezvoltarea profesională, astfel încât să îți atingi potențialul.

    Numele dvs., adresa de e-mail și numărul de telefon sunt solicitate pentru ca noi să vă primim mesajul și să ne întoarcem la dvs.