Brand Manager (dressings category)

Brand Manager (dressings category) joacă un rol crucial în planul de dezvoltare și creștere a categoriei de dressing pe piețele din Europa Centrală de Sud. În acest rol îi vei implica și inspira pe colegii din toate funcțiile pentru a te asigura că planurile sunt livrate la timp și în totalitate. Acesta este un rol care are o parte operațională cheie, precum și o latură strategică în creștere și căutăm o persoană foarte organizată, cu abilități de management de proiect și, de asemenea, potențial de dezvoltare.

Cerințe:

• Abilitatea de a gestiona proiecte de la început până la sfârșit, respectând termenele limită și urmărind progresul
• Abilitatea de a lucra atât independent, cu supraveghere minimă, cât și în colaborare ca parte a unei echipe într-un mediu cu ritm rapid
• Capacitate de analiză a datelor (de consum, financiar) și de generare de informații
• Capacitatea de a dezvolta relații puternice de echipă prin abilități interpersonale și de comunicare
• Reactivitate și atitudine pozitivă
• Fluență în limba engleză și instrumentele MS Office
• Experienta anterioara de min 2-3 ani intr-o pozitie similara
• Absolvent de studii universitare

Responsabilități

• Ajută la determinarea obiectivelor/strategiei mărcii, atât trimestrial, cât și anual, în conformitate cu strategia categoriei
• Creează și implementați (la nivel local și/sau regional) planul de marketing agreat de brand, prin identificarea oportunităților și răspunzând nevoilor consumatorilor, pentru a putea livra rezultatele financiare ale mărcii și ale categoriei.
• Evaluează și monitorizează continuu performanța și sănătatea mărcii; pregătiți analiza cotelor pe marcă conform acordului cu managerul de categorie și recomandăm acțiuni ținând cont de dezvoltarea pieței locale, tendințe, factori, atitudinile și comportamentele consumatorilor din categorie
• Se asigură că toate concluziile cheie ale cercetării sunt abordate și că punctele de acțiune sunt propuse în consecință
• Identifică și dezvoltă oportunitățile de afaceri atunci când există o nevoie nesatisfăcută pe baza cercetării consumatorilor și a celor mai bune practici ale mixului companiei, urmând procedurile de aprobare adecvate
• Monitorizează continuu mărca proprie și a acțiunilor concurenților, anticipând strategia și acțiunile posibile ale acestora
• Înțelege studiile disponibile pentru consumatori și furnizați informații cu privire la modalitățile de îmbunătățire a KPI-urilor mărcii (de exemplu, dar fără a se limita la penetrare, conștientizarea comunicării).
• Ajută la coordonarea adaptării și/sau creării tuturor activelor media (pentru mărcile responsabile)
• Inițiază toate brief-urile media în funcție de strategia mărcii și bugetul alocat
• Monitorizează eficiența cheltuielilor media (marca proprie și concurenți) și căută în permanență îmbunătățiri
• Ajută la gestionarea bugetelor de publicitate și de consum alocate pentru mărcile responsabile și efectuează toate intrările necesare în sistemul de cheltuieli conform modalităților de lucru existente
• Pregătește și atrânge date conform cerințelor managerului de categorie, echipei regionale sau locale
• Construiește și menține o relație de colaborare cu restul departamentelor
• Reprezintă perspectiva SCE ca membru al proiectului și al echipei în proiecte regionale
• Conduce și împărtășește informații relevante despre mărci cu echipele locale/regionale/externe

Noi oferim:
• Lucrează într-un mediu multicultural în care oameni cu energie, pasiune și angajament lucrează împreună pentru a-și îndeplini obiective ambițioase și pentru a-și atinge potențialul individual
• Contract pe termen nedeterminat cu un pachet de beneficii atractiv
• Modalități de lucru flexibile

    Numele dvs., adresa de e-mail și numărul de telefon sunt solicitate pentru ca noi să vă primim mesajul și să ne întoarcem la dvs.