Creator conținut media cu limba Engleză și Germană – Remote

Cerințe:
• Abilități excelente de scris, citit, vorbit și de înțelegere a limbii germană și engleză
• Este de preferat o anumită experiență cu crearea conținutului adecvat, scrierea precisă, rezumarea conținutului știrilor, scrierea de rapoarte de presă etc.
• Experiență dovedită în scris în timp ce sunt capturate informații factuale spre deosebire de opinii sau conținut creativ – de preferință în rezumate și traduceri
• Aptitudinea de a înțelege articole de știri și abilități analitice excelente
• Acuratețe și atenție la detalii gramatică și sintaxă
• Confortabil să se confrunte cu clientul prin apeluri audio și video și să lucreze îndeaproape cu acesta
• Experiență profesională în lucrul cu MS Office și alte aplicații informatice
• Interesat de știri și actualități
• Deschis să lucreze în timpii de turație rotativă și în weekend, conform cerințelor procesului
• Capacitatea de a face mai multe sarcini

Responsabilități:
• Examinează fluxul audio, imaginile și transcrie pentru a verifica dacă se potrivește scurt, inclusiv cuvinte cheie
• Citirea de articole și analiza conținutul
• Capturarea de informații relevante / potrivite pe baza contextului și crearea un raport
• Evaluarea ratei Sentiment și capturarea altor câmpuri obligatorii cheie conform documentului scurt
• Rezumarea articolul în câteva fraze
• Respectarea liniilor directoare predefinite
• Capturarea informațiilor necesare din apeluri / e-mailuri
• Să se asigure că datele sunt capturate fără greșeli pe sisteme
• Să ia legătura cu clienții din când în când, să solicite informații suplimentare sau să răspundă la întrebările lor conform cerințelor
• Abilitatea de a se adapta la un mediu în schimbare

Ceea ce oferim:
• Oportunitate fantastică de a lucra și de a-ți dezvolta cariera într-una dintre cele mai importante companii internaționale de externalizare într-un mediu de lucru unic și rapid;
• Dezvoltare profesională și personală într-un mediu de lucru multinațional, printr-o varietate de programe de formare (hard / soft skills);
• Acces la o varietate de avantaje disponibile printr-un pachet flexibil care poate fi personalizat în funcție de nevoile fiecărui angajat

Dacă acest rol se potrivește cu așteptările tale profesionale, te invităm să aplici la acest rol și vă te contacta pentru a discuta mai multe detalii despre procesul de recrutare.

    Numele dvs., adresa de e-mail și numărul de telefon sunt solicitate pentru ca noi să vă primim mesajul și să ne întoarcem la dvs.