EXECUTIVE ACCOUNTANT (perioada determinata 6 – 9 luni)

Pentru clientul nostru, lider pe piata de cercetare si consultanta de marketing din Romania, cautam un Executive Accountant, o persoana organizata si rezistenta la stres, motivata sa se dezvolte intr-o companie multinationala.

Responsabilitati:

  • Operatiuni de contabilitate financiara specifica domeniului de activitate: Servicii;
  • Informarea permanenta cu privire la modificarea legislatiei in domeniu si luarea masurilor necesare pentru respectarea acestora;
  • Intocmirea de situatii si rapoarte catre conducerea societatii.

Cerinte:

  • Studii finalizate in domeniul economic (Contabilitate/ Finante/ Banci);
  • 3 – 5 ani experienta in cadrul unui departament de contabilitate;
  • Cunostinte solide de contabilitate si legislatie financiar-contabila;
  • Cunostinte de operare program de contabilitate (NAVISION, SAP) – constituie un avantaj;
  • Cunostinte foarte bune de operare calculator, Excel, Word;
  • Abilitati analitice excelente, atentie la detalii;
  • Persoana organizata si ordonata;
  • Capacitate de a lucra cu termene limita;
  • Limba engleza – nivel avansat.

Beneficii:

  • Oportunitati de dezvoltare profesionala;
  • Mediu de lucru placut, dinamic si plin de provocari;
  • Echipa profesionista.

Your name, email and phone number are requested in order for us to receive your message and get back to you.