Reporting Analyst

Cerințe
Ccunoștințe IFRS;
Raportare de consolidare, inclusiv reconciliere între companii;
Minim 3 ani experiență relevantă în contabilitate financiară și raportare;
Absolvent al Academiei de Studii Economice, de preferință Finanțe/Contabilitate;
Limba engleza la nivel avansat;

Limba romana este o necesitate;
Nivel avansat de cunoștințe Excel.

Responsabilități
Asigură întocmirea balanței de verificare și a conturilor lunare;
Asigură pregătirea reconciliărilor lunare între companii, cu înregistrarea, primirea și plata tuturor soldurilor intercompanie și intragrup;
Controlul calității datelor și asigurarea că ajustările contabile se fac la origini sau în perioada de raportare;
Întocmirea pachetelor de raportare lunara si/sau trimestriala (bilant, profit si pierdere, in afara bilantului si anexe);
Asigură pregătirea rapoartelor consolidate periodice de grup;
Participă la inițiative transversale noi și în curs de desfășurare.

    Numele dvs., adresa de e-mail și numărul de telefon sunt solicitate pentru ca noi să vă primim mesajul și să ne întoarcem la dvs.