Senior Local IT Support Specialist

Pentru clientul nostru, unul dintre cei mai importanți furnizori de tehnologii ale informației și comunicațiilor (TIC) către furnizorii de servicii, căutăm un specialist senior în asistență IT, cu cunoștințe software și expertiză tehnică.

Cerințe:
• Experiență anterioară de 2-5 ani parte a unei organizații de asistență IT preferabilă (Helpdesk, Service Desk, Support Center etc.)
• Expunerea anterioară la sistemele de ticketing IT
• Cunoștințe practice pentru cel puțin trei dintre următoarele domenii: Hardware – bază (computere, monitoare), sisteme de operare (Windows 10, plăcut să ai și Windows 7, Unix, MacOS), imprimante, rețea, telefonie (suport de bază) ), Echipamente de videoconferință, Proiectoare video
• Abilități de conversație în limba engleză
• Un coechipier bun, cu o mentalitate de „partajare a cunoștințelor” pentru a contribui la dezvoltarea / îmbunătățirea echipei activități continue
• Abilitatea de a lucra sub presiune și de a fi capabil să prioritizeze munca în consecință pentru a atinge obiectivele echipei fără sau cu sprijin atunci când este necesar
• Bune abilități de comunicare interpersonală care susțin capacitatea de a comunica atât cu persoane tehnice, cât și cu cele non-tehnice, fie că au sau sunt dispuși să dezvolte o abordare de consultanță
• Orientat spre client, cu o pasiune de a urmări problemele clienților până la rezolvarea lor completă și satisfăcătoare
• Persoană organizată și orientată spre detalii, cu capacitatea de a gestiona atât sarcini tehnice, cât și sarcini administrative conexe
• Experiență Microsoft Office cu posibilitatea de a crea rapoarte de date în diferite sisteme IT

Responsabilități:
Specialiștii / tehnicienii din asistența IT locală (LSS) fac parte din echipa de asistență IT locală (echipa LSS). Se așteaptă ca aceștia să lucreze fie sub supravegherea echipei IT Management Management din România, fie sub supravegherea unui lider de echipă LSS dedicat.

• Instalarea și configurarea software-ului, sistemelor, rețelelor, imprimantelor și scanerelor
• Monitorizarea și întreținerea sistemelor și rețelelor informatice
• Răspunde în timp util la problemele și solicitările de servicii
• Furnizează asistență tehnică în întreaga companie (aceasta poate fi personală sau prin telefon)
• Configurarează conturile utilizatorilor noi

Beneficii:
• Asigurare medicală;
• Asigurare de viață;
• Zile libere suplimentare;
• Buget pe platforma Benefit;

    Numele dvs., adresa de e-mail și numărul de telefon sunt solicitate pentru ca noi să vă primim mesajul și să ne întoarcem la dvs.