Site Reliability Engineer

Clientul nostru este în căutare de ingineri cu abilități tehnice , care au o anumită experiență în DevOps, Administrarea sistemelor sau SRE și caută să facă următorul pas în cariera lor de inginer software. Vei avea nevoie de abilitatea de a comunica și de a colabora cu o echipă distribuită. Vei învăța continuu și vei căuta să îți extinzi cunoștințele și abilitățile în domeniul SRE. Este în regulă dacă nu ați mai lucrat ca SRE, clientul nostru caută oameni entuziasmați de tehnologie și dornici să învețe.

Responsabilități:

Colaborarea îndeaproape cu o echipă de ingineri software
Inginerie cloud, preferabil AWS
Cel puțin o infrastructură ca instrument de cod (de exemplu, CloudFormation, Terraform, AWS CDK)
Containerizare, de preferință Docker și / sau Kubernetes
Scrierea codului
Implementare automată și CI / CD

Experiență

Managementul incidentelor IT
Testarea Load
Optimizarea performanței

Beneficii:

Asigurare de sănătate;

Cursuri și certificări AWS;

Team building;

    Numele dvs., adresa de e-mail și numărul de telefon sunt solicitate pentru ca noi să vă primim mesajul și să ne întoarcem la dvs.