Software Engineer – Tehnologii IAM și Fraud Analytics

Veți face parte dintr-o echipă integrată, dedicată furnizării de tehnologii de înaltă calitate clienților companiei. Veți fi alocat noilor linii de business destinate să acopere livrarea de soluții de ultimă generație în domenii extrem de active: managementul identităților și controlul accesului, pe de o parte, și analitice de securitate, pe de altă parte.

Candidatul trebuie să aibă expertiza și experiența necesară pentru a livra angajamente complete pe specificul său, dar în același timp să dispună de abilitățile comunicaționale și de prezentare necesare, inclusiv susținerea de prezentări și discuții libere client.

Responsabilități:

  • Dezvoltarea de aplicații software prin analizarea cerințelor pregătirea specificațiilor, design, codare, debugging și documentare
  • Rezolvarea problemelor și modificarea codului pentru aplicațiile existente, având în vedere limitările de capacitate, schimbările client survenite, actualizările software ale platformelor suportate; sunt include activități și responsabilități de asigurare a calității
  • Identificarea cerințelor software prin intervievarea utilizatorilor, a furnizorilor, analiza aplicațiilor și documentațiilor de produs, evaluarea soluțiilor software existente și propuse, recomandarea de soluții
  • Imbunătățirea performanței software prin personalizarea software-ului comercial și sugerarea de noi abordări tehnologice
  • Crearea design-urilor tehnice, implementarea și testarea aplicațiilor dezvoltate
  • Furnizarea de estimări clare și detaliate pentru sarcinile asumate; livrarea la termen
  • Furnizarea de servicii post-implementare către clienți.

Căutăm o persoană care să dispună de curiozitate înnăscută și abilitate de a învăța, încredere în abordarea de noi tehnologii și adaptabilitate la roluri diverse. In proiectele pe care le avem în vedere, sunt esențiale gândirea critică și furnizarea de soluții creative la probleme dificile, dar și atenția la detalii – identificarea rapidă și argumentată a riscurilor ce ar putea afecta clientul

Calificări:

  • Plus 2 ani experiență în dezvoltarea și implementarea de soluții pentru managementul identităților și accesului
  • Plus 5 ani experiență în dezvoltarea de soluții web
  • Buna cunoaștere a standardelor IAM ca OAuth/OpenID, SAML, SCIM și LDAP
  • Experiență cu autentificarea, autorizarea, managementul sesiunilor, tehnologiile curente de autentificare complexă și autentificare adaptivă bazată pe context
  • Experiență minim 5 ani în Java sau limbaje de programare cu scop general (C/C++, Python etc.)
  • Experiență generală în lucrul cu baze de date relaționale și SQL
  • Experiență cu servicii de cloud si tehnologii de containerizare

Candidatul va trebui să facă dovada absolvirii cu diplomă de licență a unei instituții de învățământ superior în domeniul IT.

Your name, email and phone number are requested in order for us to receive your message and get back to you.