Specialist Performance & Analytics

Cerinte

  • Studii superioare/medii absolvite
  • Minim 1-2 ani experienta in reporting sau analytics, intr-o companie de retail
  • Cunostinte de limba engleza- nivel mediu
  • Cunostinte avansate MS Office, in special Excel (tabele dinamice, grafice, gestionare baze de date, functii)
  • Cunostinte de Gima, Meti, ARRS, Google Analytics este un plus- sisteme de gestiune
  • Autonomie, rigoare si responsabilitate
  • Capacitate de analiza si sinteza
  • Abilitati de organizare si orientare catre rezultat si catre client
  • Abilitati de comunicare si relationare, adaptare la interlocutori si la situatii variate.

Responsabilitati / Realizari

  • Monitorizeaza indicatorii de performanta e-commerce in contextul de piata si cel intern
  • Se implica in identificarea cauzelor si riscurilor principale, sprijinirea procesului decizional
  • Analizeaza si include in rapoarte comportamentului clientilor din zona de marketing digital, site web, aplicatia mobila, social media (numar de comenzi, plati)
  • Propune specificatii de bussines pentru imbunatatirea colectarii datelor/crearea rapoartelor si coordoneaza furnizorii externi pentru implementare
  • Ofera suport echipei in stabilirea roadmap-ului anual, strategiilor de imbunatatire vanzari si genereaza idei pentru a creste business-ul.

Your name, email and phone number are requested in order for us to receive your message and get back to you.